Korçë, mjeti përplas studenten, në gjendje të rëndë

Përditësuar më: 29/10/2021, ora 09:53
Korca 1024x576

Korçë, mjeti përplas studenten, në gjendje të rëndë

Përditësuar më: 29/10/2021, ora 09:53

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Korçë. Sipas burimeve, një mjet ka përplasur studenten në afërsi të universitetit Fan Noli.

Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë, në momentin që studentja ka qenë duke kaluar rrugën për të hyrë në universitet, ndërsa një mjet për shkak të shpejtësisë e ka goditur dhe drejtuesi është larguar nga vendngjarja.

Sipas informacioneve studentja ka marrë dëmtime dhe është në gjendje të rëndë, ndërsa u transportua menjëherë me ambulancë drejt spitalit të Korçës.

Policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave dhe po ashtu për kapjen e drejtuesit të mjetit.