Ndërron jetë bashkëshorti i katërt i Ivana Trump

Përditësuar më: 30/10/2021, ora 08:45

Ndërron jetë bashkëshorti i katërt i Ivana Trump

Përditësuar më: 30/10/2021, ora 08:45

Ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë aktori dhe modeli italian, Rossano Rubicondi, i njohur ndryshe si bashkëshorti i katërt i Ivana Trump.

Lajmi për vdekjen e 49-vjeçares u bë i ditur në Twitter nga prezantuesja e televizionit italian, Simona Ventura mbrëmjen e së premtes.

Trump dhe Rubicondi qëndruan të lidhur për 6 vjet përpara se të martoheshin në prill të vitit 2008, kur ai ishte 36 vjeç ndërsa ajo 59.

Dasma 3 milionë dollarëshe, me 400 të ftuar, u organizua nga ish-bashkëshorti i saj Donald Trump, me vajzën Ivanka si shoqëruese nderi.

Edhe pse çifti u divorcua më pak se një vit pas martesës së tyre, marrëdhënia e tyre vazhdoi me ulje-ngritjet e saj deri në vitin 2019, kur Ivana njoftoi se gjithçka kishte marrë fund.