I vërsulet arbitrit pasi pëson faull, James Rodriguez “çmendet” në Katar

Përditësuar më: 31/10/2021, ora 12:48

I vërsulet arbitrit pasi pëson faull, James Rodriguez “çmendet” në Katar

Përditësuar më: 31/10/2021, ora 12:48

James Rodriguez nuk e ka nisur mirë aventurën e tij të re në Katar.

Kolumbiani pësoi një faull të rëndë në sekondat e fundit të ndeshjes dhe menjëherë protestoi te arbitri shumë ashpër, duke marrë karton të verdhë.

Pasi autori i ndërhyrjes së rëndë u ndëshkua po me karton të verdhë, James humbi toruan duke iu vërsulur arbitrit kryesor, i cili i tregoi kartonin e dytë të verdhë e duke e përjashtuar nga loja.