Lideri i VMRO: Filloi ndryshimi, vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Përditësuar më: 31/10/2021, ora 23:15
micki 1024x576

Lideri i VMRO: Filloi ndryshimi, vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Përditësuar më: 31/10/2021, ora 23:15

Lideri i VMRO-së në Maqedoninë e Veriut, Hristijan Mickoski,  komentoi rezultatet e zgjedhjeve vendore që sollën një fitore të koalicionit të tij por edhe vendimin e dorëheqjeve të kryeministrit Zoran Zaev.

Për të, nga sot “fillon ndryshimi në Maqedoninë e Veriut, një e ardhme e re”

Lideri i VMRO-së falënderoi aleatet, mes tyre edhe aleancën për Shqiptarët, dhe deklaroi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare.  

Zgjedhjet vendore në Kosovë dhanë verdiktet e tyre në qytetet kryesore, që kanë konfirmuar në përgjithësi një fitore të kandidatëve të mbështetur nga VMRO-ja para atyre të LSDM-së.