Vorbulla e mistershme shfaqet në breg të detit

Përditësuar më: 3/11/2021, ora 11:23

Vorbulla e mistershme shfaqet në breg të detit

Përditësuar më: 3/11/2021, ora 11:23

Një vorbull e mistershme është fotografuar me dron ditët e fundit në brigjet e Skocisë duke lënë pa fjalë shumë ndjekës të rrjeteve sociale.

Fotot u realizuan më 31 tetor nga Paul Yuong në Lendalfoot, South Ayrshire, i cili i publikoi ato menjëherë në rrjetet sociale.

Ai tregon se kërkoi nga ndjekësit e tij të mësonte se çfarë ishte ajo vorbull e çuditshme dhe nga se ishte krijuar ajo dhe përgjigjet ishin nga më të shumëllojshmet.

Disa hamendësonin se ajo ishte krijuar nga riprodhimi i harengave, ndërsa të tjerë shkruanin se mund të bëhej fjalë për çarje tubacionesh dhe deri te rrjedhje metani.