Ndeshja e Europa League degjeneron në dhunë, mbyllet me 2 kartonë të kuq

Përditësuar më: 5/11/2021, ora 10:50
leverkusen 1024x576

Ndeshja e Europa League degjeneron në dhunë, mbyllet me 2 kartonë të kuq

Përditësuar më: 5/11/2021, ora 10:50

Betis mori një fitore të rëndë në Europa League mbrëmjen e së enjtes, duke u mposhtur 4-0 në Gjermani nga Bayer Leverkusen.

Ky rezultati bëri që Nabil Fekir të humbasë qetësinë, duke reaguar me një gjest antisportiv, teksa i vuri duart në fyt kundërshtarit të tij. Ky moment solli një përplasje masive mes lojtarëve të të dyja skuadrave.

Në fund, arbitri ndëshkoi me karton të kuq francezin, si dhe lojtarin e Leverkusen Demirbay.