Sherr me thikë mes dy adoleshentëve në Shkodër, plagoset njëri prej tyre

Përditësuar më: 11/11/2021, ora 13:11
ambulance 1024x576

Sherr me thikë mes dy adoleshentëve në Shkodër, plagoset njëri prej tyre

Përditësuar më: 11/11/2021, ora 13:11

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër. Dy adoleshentë janë konfliktuar me thikë jashtë ambienteve të shkollës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej tyre. Sipas Policisë, konflikti mes 17-vjeçarëve, shokë të një klase, ka ndodhur për motive të dobëta. I dëmtuari ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Shkodër/informacion paraprak

Në Spitalin Rajonal Shkodër është paraqitur i  dëmtuar me mjet prerës thikë, shtetasi J.F., 17 vjeç.

Nga veprimet paraprake rezulton se është konfliktuar jashtë ambienteve të shkollës me shokun e tij të klasës me shtetasin E. N., 17 vjeç për motive të dobëta.

I dëmtuari ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Falë veprimeve të shpejta të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër u bë e mundur kapja e autorit të ngjarjes dhe shoqërimi i tij për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.