Belgjika i bashkohet Botërorit të Katarit, Holanda duhet të presë dhe ndeshjen e fundit

Përditësuar më: 13/11/2021, ora 22:44
32064d436c66e7728dbecfd2e5197544o2 1024x570

Belgjika i bashkohet Botërorit të Katarit, Holanda duhet të presë dhe ndeshjen e fundit

Përditësuar më: 13/11/2021, ora 22:44

Holanda ka bërë një hap fals në ndeshjen e radhës eliminatore të Botërorit 2022 duke barazuar 2-2 përballë ekipit të Malit të Zi.

Ndonëse “Tulipanët” udhëhiqnin 0-2, ballkanasit gjetën forcën dhe barazuan në 10 minutat e fundit të takimit, duke shtyrë festën te holandezët për kualifikimin në Botëror

Tashmë, holandezëve iu duhet të luajnë ndeshjen e fundit eliminatore në shtëpi përballë Norvegjisë, të cilët gjithashtu kanë ambiciet e tyre për të prekur Katar 2022.

Belgjika është ekipi tjetër që tashmë ka siguruar një vend në Botëror. Një ndeshje para fundit të eliminatoreve belgët mundën me rezultatin e pastër 3-1 ekipin e Estonisë, duke u shkëputur 5 pikë nga vendi i dytë.

Në ndeshjen tjetër të kësaj mbrëmje Franca shpartalloi 8-0 Kazakistanin ndonëse biletën e Botërorit e kishte prerë disa javë më parë me fitoren e finales së Ligës së Kombeve.