Azerbajxhani nuk rinovon kontratën e Gianni De Biasi

Përditësuar më: 16/11/2021, ora 20:11
de biasi 1024x576

Azerbajxhani nuk rinovon kontratën e Gianni De Biasi

Përditësuar më: 16/11/2021, ora 20:11

Mbyllja e kualifikueseve të Katar 2022 do të shënojë edhe fundin e aventurës së Gianni De Biasi në krye të Azerbajxhanit.

Kontrata e ish-trajnerit kuqezi përfundonte pas këtij edicioni dhe federata vendase vendosi të mos e rinovojë marrëveshjen. Aventura e De Biasi mbyllet në datën 30 nëntor, me trajnerin që nuk arriti të niste një cikël fitues.

Azerbajxhani e mbylli grupin A kualifikues me 1 pikë në 8 ndeshje, duke u lënë pas nga Serbia, Portugalia, Irlanda dhe Luksemburgu. Në total, në 20 ndeshje me teknikun italian, ecuria ishte vetëm 2 fitore, 6 barazime dhe 12 humbje.