Jordania akuzon Iranin: Portierja është burrë

Përditësuar më: 16/11/2021, ora 20:28

Jordania akuzon Iranin: Portierja është burrë

Përditësuar më: 16/11/2021, ora 20:28

Përfaqësuesja e Iranit për femra fitoi 4-2 me penallti ndaj Jordanisë, duke u kualifikuar në Kupën e Azisë për femra.

Në këtë ndeshje spikati portierja Zohreh Koudaei, e cila me pritjet e saj ishte protagoniste kryesore në suksesin e Iranit.

Jordania duket se nuk e ka kapërdirë dot humbjen dhe tashmë kanë kërkuar që të hetohet gjinia e portieres. Në Jordani dyshojnë se Zohreh Koudaei është mashkull, i cili luan me shami, gjë që ia bën më të lehtë maskimin.