Fundjava e futbollit nis me surprizë, Bayern mposhtet nga Augsburg

Përditësuar më: 19/11/2021, ora 22:37
augsburg

Fundjava e futbollit nis me surprizë, Bayern mposhtet nga Augsburg

Përditësuar më: 19/11/2021, ora 22:37

Bayern Munchen ka pësuar humbje në rikthimin e futbollit të klubeve pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare.

Ekipi i drejtuar nga Julian Nagelsmann u mposht në transfertë nga Augsburg, me rezultatin 2-1.

Të tre golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, me vendasit që morën avantazh të dyfishtë pas golave të Pedersen (23’) dhe Hahn (36’). Dy minuta më vonë, i zakonshmi Lewandowski shkurtoi diferencën për kampionët në fuqi të Gjermanisë.

Në pjesën e dytë asgjë nuk ndryshoi, pavarësisht tentativave të bavarezëve.

Pavarësisht humbjes, Bayern do ta ruajë edhe këtë javë kryesimin në Bundesligë, pasi diferenca me Borussia Dortmund është 4 pikë.