F1, Hamilton niset nga “pole position”, Verstappen premton “luftë”

Përditësuar më: 20/11/2021, ora 16:55

F1, Hamilton niset nga “pole position”, Verstappen premton “luftë”

Përditësuar më: 20/11/2021, ora 16:55

Lewis Hamilton ka arritur që të regjistrojë kohën më të shpejtë të provave zyrtare të Çmimit të Madh të Katarit.

Britaniku i Mercedesit do të niset nga “pole position” nesër, përpara Max Verstappen, me Red Bull.

Në vend të tretë Valtteri Bottas (Mercedes), i ndjekur nga Pierre Gasly (Alpha Tauri) dhe Fernando Alonso (Alpine).

Ferrari me dy fytyra: Carlos Sainz do të niset në vendin e shtatë, ndërsa Charles Leclerc nga vendi i 13.