Mot i kthjellët me temperatura deri në 25 gradë

Përditësuar më: 20/11/2021, ora 08:17
Parashikimi i motit 1024x577

Mot i kthjellët me temperatura deri në 25 gradë

Përditësuar më: 20/11/2021, ora 08:17

Dita nis me mot të kthjellët dhe të freskët, termometri gjatë mëngjesit do të shënojë rreth 3°C. Kthjellimet mbeten mbizotëruese gjatë gjithë ditës në të gjithë vendin duke bërë që temperaturat në  mesditë të ngjiten afër 25°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det nga drejtimi verior duke aktivizuar dallgëzim rreth 2 ballë në bregdet.