Sulmohet me armë një autobus në Kosovë, 3 viktima, 2 prej tyre nxënës shkolle

Përditësuar më: 26/11/2021, ora 22:19
Untitled collage 2021 11 26T212221.398 1280x720

Sulmohet me armë një autobus në Kosovë, 3 viktima, 2 prej tyre nxënës shkolle

Përditësuar më: 26/11/2021, ora 22:19

Mediat në Kosovë raportojnë se një autobus me nxënës shkolle është sulmuar me armë zjarri nga persona të maskuar në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Si pasojë e të shtënave me armë, deri në këto momente raportohet për 3 vdekur dhe 1 person i lënduar.Viktimat janë shoferi i autobusit dhe dy nxënës.

Dinamika e ngjarjes është ende e paqartë apo arsyet e sulmit. Mediat raportojnë se në autobus ka pasur nxënës të një shkolle.

Policia e Kosovës ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet, ndërkohë që është krijuar një kordon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.