Një nga skenat më të turpshme në futboll ndodh në finalen e Libertadoresit

Përditësuar më: 28/11/2021, ora 10:51

Një nga skenat më të turpshme në futboll ndodh në finalen e Libertadoresit

Përditësuar më: 28/11/2021, ora 10:51

Një ish-futbollist i kampionatit spanjoll u bë protagonist i një prej skenave më të turpshme që janë parë ndonjëherë në futboll.

Deyverson, ish-lojtar i Getafe dhe Alaves, fitoi mbrëmjen e djeshme Kupën Libertadores me Palmeirasin, por u bë gazi i botës kur simuloi një dëmtim të rëndë në kurriz… pas një prekjeje të lehtë nga arbitri.