Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore përfshin vendin

Publikuar më: 10/12/2021, ora 07:00

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore përfshin vendin

Publikuar më: 10/12/2021, ora 07:00

Pjesa më e madhe e ditës mbetet me reshje shiu dhe dëborë mbi 800 m lartësi, por reshje të dobëta deri mesatare.

Pasditja sjell reshje më të pakta dhe afatshkurtra, por dëbora zbret në 600 m lartësi.

Temperaturat e ajrit ulen me rreth 2°C në të dyja vlerat ditore, të cilat në rang vendi do të luhaten nga -2 në 13°C.

Era do të vijojë jugperëndimore me shpejtësi mesatare deri vonë në mbrëmje, kur era forcohet në bregdetin jugor dhe dallgëzimi ngjitet sërish në 5 ballë.