“Ruaj distancën”, qindra babagjyshër zgjedhin gondolën për një shëtitje në Venecia

Përditësuar më: 19/12/2021, ora 20:25

“Ruaj distancën”, qindra babagjyshër zgjedhin gondolën për një shëtitje në Venecia

Përditësuar më: 19/12/2021, ora 20:25

Dhjetëra babagjyshër kanë ftuar qytetarët në një fundjavë ndryshe, duke kënduar e duke shpërndarë gëzim, mbi gondola, në kanalet e Venecias.

Qindra qytetarë e shijuan spektaklin nga dritaret e shtëpisë, ndonëse i ftohti nuk i pengoi banorët dhe turistët e huaj që të filmojnë paradën e babagjyshave.

Për shkak të masave të ashpra anti-covid dhe mundësisë që çdo italian do të duhet të tregojë testin negative edhe në qoftë se është vaksinuar, për të shijuar në këtë periudhë festën apo tregjet e krishtlindjeve, diskotekat apo stadiumit në në një vendim që do merret më datë 23 dhjetor, vendasit kanë zgjedhur një alternativë tjetër, atë të të shijuarit të atmosferës në varka.