Parashikimi i motit: 25 dhjetor 2021

Publikuar më: 25/12/2021, ora 08:16
PARASHIKIMI I MOTIT 1 1280x720

Parashikimi i motit: 25 dhjetor 2021

Publikuar më: 25/12/2021, ora 08:16

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnë motin në të gjithë vendin duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore në gjysmën veriore gjatë paradites.

Pas mesditës dhe në vijim, reshjet gradualisht shfaqen në pjesën më të madhe të vendit, por kryesisht shi.

Temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ditore të cilat luhaten nga -2°C në 18°C. Era do të fryjë mesatare në tokë, por e fortë në bregdet dhe det, nga drejtimi permanent jugor gjatë gjithë ditës duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.