Ndërron jetë vëllai i Diego Armando Maradonës

Përditësuar më: 28/12/2021, ora 17:20
maradona vellai

Ndërron jetë vëllai i Diego Armando Maradonës

Përditësuar më: 28/12/2021, ora 17:20

Ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare Hugo Maradona, vëllai i Diego Armando Maradonës.

Hugo u gjet i pajetë në shtëpinë e tij në Napoli, teksa mësohet se arsyeja e ndarjes së parakohshme nga jeta është bërë një infarkt në zemër.

Ashtu si vëllai i tij i famshëm, edhe Hugo Maradona ka qenë futbollist, duke luajtur si mesfushor me Ascoli, Rayo Vallecano, Rapidin e Vjenës, Deportivo Italia dhe disa skuadra japoneze.