Liverpool humb me Leicester, City kryeson kampionatin

Përditësuar më: 29/12/2021, ora 10:30
MB LIVERPOOL frame 1084 1280x720

Liverpool humb me Leicester, City kryeson kampionatin

Përditësuar më: 29/12/2021, ora 10:30

Liverpool ka humbur hapin e kryesuesve të kampionatit Manchester City, pasi zhgënjeu në transfertë ndaj Leicester me rezultatin minimal 1-0.

Që në nisje të takimit Liverpool ka një shans shumë të mirë për të kaluar në avantazh pasi Salah pengohet në zonë dhe fiton një 11-metërsh. Nga pika e penalltisë egjiptjani gabon.

Në pjesën e dyte Liverpool shpërdoron shumë raste, por janë vendasit që kalojnë në avantazh me anë të Lukman. Tashmë ekipi i Jurgen Klopp ndodhet në vend të dytë, 6 pikë larg Manchester City.