I shpërthen tritoli në dorë, humb jetën i riu në Cërrik

Publikuar më: 30/12/2021, ora 13:14
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

I shpërthen tritoli në dorë, humb jetën i riu në Cërrik

Publikuar më: 30/12/2021, ora 13:14

Një i ri ka humbur jetën në Cërrik, mëngjesin e së enjtes, si pasojë e shpërthimit të një sasie eksplozivi.

Sipas të dhënave paraprake të policisë, shtetasit E.R. 27 vjeç i shpërtheu aksidentalisht sasia e eksplozivit në aksin rrugor Elbasan-Belsh, në vendin e  quajtur “Kryqëzimi i lagjes nr. 3”, Cërrik.

Në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.