“Paratë e inceneratorëve, pjesë e skemës së blerjes së votës”

Publikuar më: 30/12/2021, ora 17:34
basha1

“Paratë e inceneratorëve, pjesë e skemës së blerjes së votës”

Publikuar më: 30/12/2021, ora 17:34

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për shtyp, deklaroi se “avokatia që Edi Rama i ka bërë aferës së inceneratorëve, e ka nxjerrë atë zbuluar”.

“Është prova që ai është bashkautor dhe bashkëpërfitues me Lefter Kokën. Arrestimi i ish-ministrit të Ramës është provë e qëndresës sonë. Paratë e inceneratorëve kanë qenë pjesë e skemës së blerjes së votës, janë përdorur për të mbyllur gojën e mediave. Skema e inceneratorëve është një skemë kriminale mes mafias së plehrave dhe politikanëve”, u shpreh Basha.

Sipas tij, “drejtësia ka hedhur një hap të parë, por nuk duhet mjaftuar me kaq”.

“Drejtësia duhet të procedojë me hapa të tjerë”, shtoi Basha.