Digjet banesa në “Don Bosko”, të paqarta shkaqet

Përditësuar më: 1/1/2022, ora 08:46
Screenshot 7 1280x693

Digjet banesa në “Don Bosko”, të paqarta shkaqet

Përditësuar më: 1/1/2022, ora 08:46

Një banesë është përfshirë nga flakët pak pas mesnate në katin e katërt të një pallati në zonën e “Don Boskos”.

Ngjarja ka alarmuar banorët e tjerë të pallatit të cilët njoftuan zjarrfikësit që i vunë flakët në kontroll pas disa minutash.

Në momentin e zjarrit në banesë nuk kishte njeri, ndërsa dëmet e shkaktuara prej tij janë shumë të mëdha.

Policia vijon punën për të zbardhur shkaqet, ndërkohë që nuk përjashtohet dhe mundësia që shkëndija e parë mund të jetë provokuar nga një fishekzjarr.