Aksident i rëndë në Dibër, një i vdekur dhe tre të plagosur

Përditësuar më: 3/1/2022, ora 12:39
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Aksident i rëndë në Dibër, një i vdekur dhe tre të plagosur

Përditësuar më: 3/1/2022, ora 12:39

Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur, pas një aksidenti të rëndë me makinë, në Dibër, njoftoi policia lokale.

Ngjarja ndodhi rreth orës 11:30, në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, ku ka dalë nga rruga automjeti tip Volkswagen Pasat, dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi E. H., si dhe kanë mbetur të lënduar dhe shtetasit që udhëtonin në automjet P. H., D. H., dhe A. H., të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital.

Policia thotë se po hetohet për shkaqet e aksidentit.