Zjarri përfshin dy apartamente, 13 viktima në SHBA

Publikuar më: 5/1/2022, ora 17:32

Zjarri përfshin dy apartamente, 13 viktima në SHBA

Publikuar më: 5/1/2022, ora 17:32

Një zjarr që përfshiu dy apartamente në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar 13 viktima dhe shumë të plagosur.

Zjarrfikësve iu deshën 50 minuta për të shuar flakët.

Sipas “FOX 29”, mes 13 viktimave janë edhe disa fëmijë.