Makina përplas 15-vjeçarin në Berat dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar më: 6/1/2022, ora 12:47
berat 1280x720

Makina përplas 15-vjeçarin në Berat dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar më: 6/1/2022, ora 12:47

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Berat. Mësohet se një automjet ka përplasur një nxënës të vitit të parë në shkollën e mesme “Kristaq Capo” dhe më pas është larguar nga vendngjarja. Adoleshenti i aksidentuar është Zalo Prendi. Ai ndodhet në gjendje të rëndë dhe është transportuar me ambulancë drejt Spitalit Rajonal të Beratit.

Policia ka arrestuar drejtuesin e automjetit. Bëhet fjalë për 24-vjeçarin Briano Qole.

Berat/Informacion paraprak

Sot rreth orës 11:45 në aksin Rrugor, Ura e Goricës-Kombinat, shtetasi B.Q., duke drejtuar një automjet tip “BMW”, ka goditur një këmbësor rreth 16 vjeç dhe është larguar nga vendi ngjarjes.

I dëmtuari është transportuar me ambulancë në Spitalin Rajonal Berat për të marrë ndihmë mjeksore, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e policisë organizuan punën dhe bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.