Mot i paqëndrueshëm në vend, por reshje të pakta

Publikuar më: 7/1/2022, ora 07:34

Mot i paqëndrueshëm në vend, por reshje të pakta

Publikuar më: 7/1/2022, ora 07:34

Sot moti do të jetë i paqëndrueshëm, kthjellime me vranësira dhe reshje të herëpashershme, por në sasi të pakta.

Pjesa e parë e ditës do të ketë reshje kryesisht në veri dhe qendër, ndërsa pasditja dhe mbrëmja, në të gjithë vendin.

Temperaturat mbeten të larta gjatë mëngjesit, por 2°C rënie sjell mesdita.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim jugor, deri pasdite kur era bëhet mesatare, duke marrë edhe drejtim verior.