Basha e akuzoi Berishën se kishte paralajmëruar kufoma, ish kryeministri: Në çdo 2 fjalë thotë 3 gënjeshtra

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 18:55
8 JANAR 2022 BERISHA KONFERENCE OK frame 18321 1280x720

Basha e akuzoi Berishën se kishte paralajmëruar kufoma, ish kryeministri: Në çdo 2 fjalë thotë 3 gënjeshtra

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 18:55

Sali Berisha mohoi akuzat e Lulzim Bashës se kishte forcuar sigurinë në godinë pasi kishte të dhëna se do të kishte viktima në protestën para selisë.

Duke e konsideruar Bashën një gënjeshtar, Berisha përsëriti edhe njëherë se protesta e sotme do të hyjë në histori.

“Njeriu që në çdo dy fjalë lëshon 3 gënjeshtra nuk meriton përgjigje. Ajo fjalë nuk është thënë kurrë nga askush. Po ajo fjalë regjistron e regjistruar si kërcënim nga lejtnantët e Lulzim Bravës, por as blindet dhe as vrimat e miut nuk e shpëton nga populli opozitar Bashën. Sot u arrit shumë. Sot u arrit që çdo shqiptar të kuptojë se çfarë përfaqëson Lulzim Basha. Mos harroni se vetëm në zgjedhjet e fundit ishin mijëra që votuan kundër Edi Ramës, për poshtërimin, varfërimin që iu bën ai shqiptarëve, për mbylljen e dyerve në BE, njerëz që vdesin se nuk kanë ilaçe, ushqime. Të gjitha këto, të gjithë këta panë fytyrën e Bashës si një vegël e Edi Ramës”, tha Berisha.