Berisha: Beteja nuk do të ketë të sosur, patë vetëm faqen e parë

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 14:04

Berisha: Beteja nuk do të ketë të sosur, patë vetëm faqen e parë

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 14:04

Sali Berisha dhe mbështetësit e tij u larguan nga oborri i selisë së PD dhe, por pas disa minutash edhe pse u duk s epo shkonin drejt kryeministrisë, ata u kthyen për në seli, ku u penguan më pas të kalonin nga efektivët e policisë.

Rrugës për në selinë e kryeministrit, Berisha tha se kjo protestë e të shtunës është vetëm fillimi. “Opozita e vërtetë është kjo që shihni, vigane në këmbë. Unë garantoj shqiptarët se jemi dhe do të mbetemi të pamposhtur në vlerat që ne besojmë dhe mbrojmë”, tha Berisha.

“Ky ishte një skenar i përgatitur me kujdes gjatë këtyre ditëve. Nuk kishte njeri dhe nuk ka asnjë problem me asnjë deputet të PD, përveç se me pengun e Edi Ramës që quhet Lul “brava”. Kjo është një lëvizje e pandalshme. Kjo është një betejë që nuk d të ketë të sosur. Ju garantoj që kjo që patë sot është vetëm faqja e parë e saj. Këta janë shqiptarët e lirisë. Ata që mendojnë se do të mbahen pengje dhe kukulla për të shtypur vullnetin e tyre, gabohen rëndë. Sot shqiptarët dhe bota panë fytyrën e vërtetë të Lul pengut, i cili u mbrojt me metoda banditeske, me egërsinë e narkobanditëve të Edi Ramës”.