Dortmund beson deri në fund, përmbys Frankfurt në 19 minuta

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 20:38
62bd72a0cbe7facda7814c320a742ec7o2

Dortmund beson deri në fund, përmbys Frankfurt në 19 minuta

Përditësuar më: 8/1/2022, ora 20:38

Borussia Dortmund ka arritur një fitore shumë të rëndësishme për garën e saj për titullin kampion në Bundesligë për këtë sezon.

Verdhezinjtë arritën të përmbysnin një ndeshje shumë të vështirë në transfertë përballë Eintracht Frankfurt me rezultatin 2-3.

Vendasit e mbyllën me avantazh 2-0 pjesën e parë të takimit dhe menduan se hipotekuan fitoren, por nuk llogaritën grintën e Dortmund.

Miqtë arritën që në 19 minutat e fundit të shënonin 3 herë për të marrë 3 pikë dhe shkurtuar distancën me Bayernin e vendit të parë.