Mbi 40 persona të ndaluar në protestë, shkelen masat antiCovid, mbahen në një ambient 7 m2

Publikuar më: 8/1/2022, ora 17:10
Untitled collage 2022 01 08T170844.546 1280x720

Mbi 40 persona të ndaluar në protestë, shkelen masat antiCovid, mbahen në një ambient 7 m2

Publikuar më: 8/1/2022, ora 17:10

Burime për A2 CNN bëjnë me dije se deri në këto momente janë shoqëruar 30-40 persona për aktet e dhunës në selinë dhe oborrin e Partisë Demokratike.

19 nga personat e ndaluar po mbahen në ambientet e komisariatit nr.1 në Tiranë ku po kryen dhe të gjitha veprimet proceduriale ndaj tyre.

Bëhet me dije se 19 personat e ndaluar në këtë komisariat po mbahen në një dhomë izolimi 7 m2 duke shkelur në këtë mënyrë dhe masat kundër koronavirusit.