Parakalimi i gabuar shkaktoi aksidentin tragjik në tunelin e Kalimashit

Publikuar më: 8/1/2022, ora 08:22
aksidenti kalimash 1280x720

Parakalimi i gabuar shkaktoi aksidentin tragjik në tunelin e Kalimashit

Publikuar më: 8/1/2022, ora 08:22

Një parakalim i gabuar shkaktoi aksidentin tragjik në tunelin e Kalimashit, ku humbi jetën një person dhe u plagosën 4 të tjerë, mbrëmjen e së premtes.

A2 CNN ka siguruar videon e përplasjes së dy mjeteve, si pasojë e së cilës ka ndërruar jetë pasagjerja Ediona Sala, banuese në Shkopet.

Mjetet e përfshira në aksident drejtoheshin nga shtetasit Gj.M., banues në Shkopet dhe N.Z., banues në Kosovë.