I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet në Lezhë 37-vjeçari

Publikuar më: 9/1/2022, ora 11:18
lezhe 1280x720

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet në Lezhë 37-vjeçari

Publikuar më: 9/1/2022, ora 11:18

Një 37-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e Policisë së Lezhës. Bëhet fjalë për Bledar Delian nga fshati Balldre, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Milanos e ka dënuar me 7 vite burg për veprën penale “Organizatë kriminale ” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia sekuestroi fishekë luftarakë, si dhe 2 radio marrëse-dhënëse si ato të Policisë. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.