Sulm me armë zjarri dhe aksident rrugor, plagosen dy persona

Publikuar më: 9/1/2022, ora 19:50
policia kriminaliteti mes te rinjve  1024x576

Sulm me armë zjarri dhe aksident rrugor, plagosen dy persona

Publikuar më: 9/1/2022, ora 19:50

Një ngjarje me dinamikat ende për t’u sqaruar ka ndodhur sot në Nikël.

Rreth orës 18:00 dy persona janë paraqitur në Spitalin Ushtarak të Tiranës, për të marrë ndihmë mjekësore.

Bëhet fjalë për shtetasin Gentian Bejtja, rreth 41-vjeç, i cili dyshohet se është plagosur me armë zjarri në zonën e Niklës, teksa ndodhej në automjetin e tij.  

Bashkë me të, ndodhej edhe 31-vjeçari Klodjan Stafuka, i cili u dëmtua pas një aksidenti që i ndodhi mjetit, i cili doli nga rruga.  

Dy personat nuk janë të panjohur për forcat e rendit. Bejtja dhe Stafuka u akuzuan për vjedhjen e veturës së përdorur në vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt në vitin 2013.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.