Destinacion i papritur për Cristiano Ronaldon

Publikuar më: 10/1/2022, ora 16:38
cristiano 1280x720

Destinacion i papritur për Cristiano Ronaldon

Publikuar më: 10/1/2022, ora 16:38

Cristiano Ronaldo dhe Manchester United, një bashkëjetesë e destinuar të përfundojë përpara kohe.

Pas rikthimit të bujshëm gjatë verës, ylli portugez duket se është mërzitur në “Old Trafford”. Prej rezultateve zhgënjyese të ekipit, por edhe prej situatave të pakëndshme të krijuara nga vendimet e drejtuesve, Ronaldo është penduar për transferimin te “Djajtë e Kuq” dhe i ka kërkuar menaxherit Jorge Mendes që t’i gjejë një ekip të ri.

Sipas gazetës spanjolle “Sport”, Barcelona mund të jetë destinacioni i ri. Katalanasit ishin interesuar edhe gjatë vitit të kaluar, por tashmë negociatat mund të bëhen konkrete.