Parashikimi i motit: 11 janar 2022

Publikuar më: 11/1/2022, ora 07:32

Parashikimi i motit: 11 janar 2022

Publikuar më: 11/1/2022, ora 07:32

Gjatë gjithë ditës, moti do të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat lindore, ku vranësira dhe reshje të izoluara do të ketë herë pas here.

Temperaturat janë ulur, gjatë mëngjesit me 1-2°C, duke shënuar në zonat malore deri -4°C, ndërsa një rritje të lehtë sjell mesdita kur maksimumi në bregdet ngjitet në 14°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë nga drejtimi verilindor, ndërsa dallgëzimi në brigje do të ngjitet në 2-3 ballë, kryesisht në bregdetin veriperëndimor.