Coutinho zyrtarizohet tek Aston Villa

Publikuar më: 12/1/2022, ora 16:09
coutinho 1280x720

Coutinho zyrtarizohet tek Aston Villa

Publikuar më: 12/1/2022, ora 16:09

Një rikthim në Premier League. Philippe Coutinho është lojtari më i ri i Aston Villa.

Lajmi është zyrtarizuar nga faqja e klubit mëngjesin e kësaj të mërkure, ku me anë të një postimi, dy palët treguan arritjen e marrëveshjes.

Futbollisti u prezantua me fanellën e re, ndërsa u shfaq i lumtur për rikthimin e tij në një nga kampionatet më të fortë në Europë.

Kontrata përfshin huazimin e lojtarit për 6 muaj te klubi i Aston Villa, për t’u kthyer më vonë tek klubi që e ka dhe në pronësi 29-vjeçarin, Barcelona. 

Emri i Coutinho është i njohur në Angli, pasi më parë braziliani ka qenë pjesë dhe e Liverpool për 5 vite, ndërsa këtë sezon me Barcelonën është aktivizuar në 12 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.