Dhuna në selinë e PD, Berisha shkon sot në Prokurori

Publikuar më: 13/1/2022, ora 07:36
KERKESAT MASAT PROTESTA frame 57 1280x720

Dhuna në selinë e PD, Berisha shkon sot në Prokurori

Publikuar më: 13/1/2022, ora 07:36

Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot paradite ish-kryeministrin, Sali Berisha, për të dhënë dëshminë e tij për ngjarjet e 8 janarit në selinë e Partisë Demokratike.

Bashkë me Berishën është thirrur edhe Flamur Noka për t’u pyetur për rolin e tyre në organizimin e protestës para selisë së PD-së, e cila përfundoi në akte dhune dhe u shpërnda vetëm pas ndërhyrjes së policisë me gaz lotjsellës.

Një ditë me pas, prokuroria ka thirrur me të njëjtën arsye Lulzim Bashën dhe Gazmend Bardhin, për të dhënë edhe ata versionin e tyre të historisë, duke qenë se dhunë u ushtrua dhe nga persona brenda goditën.