Sulmohet me molotov pub-i i Conor McGregor

Publikuar më: 13/1/2022, ora 13:08

Sulmohet me molotov pub-i i Conor McGregor

Publikuar më: 13/1/2022, ora 13:08

Persona të panjohur kanë sulmuar me bomba molotov pub-in e yllit të UFC, Conor McGregor në Dublin.

Policia ka nisur një hetim pas ngjarjes që u regjistruan mbrëmjen e së mërkurës në lokalin “Black Forge Inn” në rrugën “Drimnagh”, ku u gjetën dhe dy shishe të tjera me lëndë djegëse në vendngjarje.

Burime për “Dublin Live” bëjnë me dije se dy persona me skuter u panë pranë lokalit dhe më pas u ndoqën nga dy të tjerë që dolën nga lokali.

Më tej, mësohet se në lokal po mbahej një event, dhe agresorët kanë menduar se Conor McGregor ndodhej aty në ato momente.