Zjarr në Gjirokastër, digjet banesa

Përditësuar më: 13/1/2022, ora 12:29
Untitled collage 48 1280x720

Zjarr në Gjirokastër, digjet banesa

Përditësuar më: 13/1/2022, ora 12:29

Një zjarr i madh ka përfshirë një banesë dykatëshe në lagjen Dunavat të Gjirokastrës.

Zjarri është provokuar nga një shkëndijë në depon  e banesës dhe më pas është përhapur në pjesët e tjera.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë duke bërë të mundur që zjarri të mos përhapet në banesat përreth, ndërkohë që po punohet për fikjen totale të tij.

Banesa është e Ermal Çanit, ndërkohë që veçse dëmeve materiale nuk raportohen lëndime në njerëz.