Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Përditësuar më: 14/1/2022, ora 23:00
termet lajm i fundit 1024x576 1

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Përditësuar më: 14/1/2022, ora 23:00

Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e së premtes në Shqipëri.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4,6 dhe epiqendra e tërmetit ishte 12 km nga qyteti i Pukës.

Sipas EMSC, thellësia ishte 10 km.

Tërmeti është ndjerë më shumë në Pukë e Kukës, por nuk ka raportime për dëme, pasi fatmirësisht lëkundjet nuk kanë zgjatur shumë.