Diell dhe shumë ftohtë në të gjithë vendin

Publikuar më: 18/1/2022, ora 07:35

Diell dhe shumë ftohtë në të gjithë vendin

Publikuar më: 18/1/2022, ora 07:35

Në të gjithë vendin, sot mbizotëron mot i kthjellët dhe i ftohtë. Temperaturat kanë zbritur me 2°C në mëngjes, duke shënuar rreth -5°C, rënia vijon e lehtë edhe në mesditë kur maksimumi ngjitet deri 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi verior deri pas mesditës, kur era forcohet ndjeshëm duke bërë që në bregdet të krijohet dallgëzim 3-4 ballë.