Mot i kthjellët dhe i ftohtë, temperaturat ulen në minus 7 gradë celsius

Përditësuar më: 19/1/2022, ora 07:39
PARASHIKIMI I MOTIT 1 1280x720

Mot i kthjellët dhe i ftohtë, temperaturat ulen në minus 7 gradë celsius

Përditësuar më: 19/1/2022, ora 07:39

Dita ka nisur e kthjellët në të gjithë vendin, por shumë e ftohtë. Temperaturat e mëngjesit kanë variuar nga -7°C në zonat malore në 4-5°C në zonat bregdetare.

Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe një rënie të lehtë të vlerave termike; megjithatë do të ruhet maksimumi prej 13-14°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë me drejtim verior-verilindor gjatë gjithë ditës së sotme.