Dzeko nderon Interin në të 90-n, zikaltrit rrisin diferencën në krye

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 19:59
f44ab1cf2ffdc4f663df2ef8522fb865o2

Dzeko nderon Interin në të 90-n, zikaltrit rrisin diferencën në krye

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 19:59

Dzeko i ka dhuruar 3 pikë shumë të rëndësishme ekipit të tij në ndeshjen e rashës së Serie A.

Zikaltërit kanë arritur të fitojnë me rezultatin 2-1 në përballjen ndaj Venezia vetëm në minutën e 90 të takimit falë golit të boshnjakut.

Ndonëse miqtë kaluan të parët në avantazh, Interi gjeti fuqinë dhe përmbysi një ndeshje shumë të rëndësishme për titullin kampion.

Tashmë Interi shkëputet me 5 pikë ndaj Milanit të vendit të dytë i cili të dielën duhet të përballet me Juventusin.