Fitore e vështirë për Dortmund, rritet presioni për Bayern

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 17:26
aa425055e4c411a6a781c360d93d4bc3o2

Fitore e vështirë për Dortmund, rritet presioni për Bayern

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 17:26

Borussia Dortmund ka marrë një fitore të vështirë në transfertë përballë Hoffenheim me rezultatin 3-2, duke iu afruar kështu dhe më shumë kreut të tabelës.

Halaand, Reus dhe autogoli i Raum bëri që verdhezinjtë të harrojnë zhgënjimin e mesjavës në kupë ku u eliminuan nga St.Pauli i kategorisë së dytë.

Me këtë fitore Dortmund forcon pozitën në vendin e dytë të renditjes duke shtuar presionin ndaj Bayern Munchen që ndodhet vetëm 3 pikë përpara.