Moti i keq, bora e dendur mbulon Llogoranë

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 19:05
Untitled collage 3 1 1280x720

Moti i keq, bora e dendur mbulon Llogoranë

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 19:05

Reshje të dendura borë kanë përfshirë mbrëmjen e së shtunës Qafën e Llogarasë në qarkun e Vlorës.

Bora po bie me një intensitet tepër të lartë dhe tashmë trashësia e saj ka arritur në disa centimetra dhe në aksin nacional që kalon në këtë zonë.

Policia ka shtuar masat e sigurisë dhe rekomandon drejtuesit e mjeteve që të jenë të pajisur me goma dimri apo zinxhirë nëse duan të kalojnë në Qafën e Llogorasë.