Ndalohet shtetasi afrikan në Rinas, mbante mijëra euro në çantë

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 21:03
WhatsApp Image 2022 01 22 at 20.51.07 1280x720

Ndalohet shtetasi afrikan në Rinas, mbante mijëra euro në çantë

Përditësuar më: 22/1/2022, ora 21:03

Shërbimet e policisë kufitare në Rinas kanë ndaluar një shtetas afrikan që vinte nga Dubai pasi mbante me vete një sasi të madhe parash.

Në vijën e dytë të kontrollit në Rinas, autoritetet ndaluan shtetasin E.N. të cilit gjatë kontrollit në çantë iu gjetën 62 mijë euro, të cilat nuk i kishte deklaruar.

Në përfundim të veprimeve hetimore, shtetasi E. N., u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.