Mot i kthjellët dhe me vranësira, por i ngrohtë këtë Shën Valentin

Publikuar më: 14/2/2022, ora 07:43

Mot i kthjellët dhe me vranësira, por i ngrohtë këtë Shën Valentin

Publikuar më: 14/2/2022, ora 07:43

Shqipëria sot paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë gjithë ditës, por vetëm momente të shkurtra me pika shiu në veriperëndim dhe disa zona të qendrës.

Temperaturat mbeten të larta, duke variuar nga -1°C në mbi 15°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me drejtim jugor deri vonë pasdite, kur pritet forcim i ndjeshëm i erës në të gjithë vendin.