Ukraina nuk dorëzohet, merr sërish kontrollin e Kharkivit

Përditësuar më: 27/2/2022, ora 14:43

Ukraina nuk dorëzohet, merr sërish kontrollin e Kharkivit

Përditësuar më: 27/2/2022, ora 14:43

Zyrtarë ukrainas bëjnë me dije se forcat ushtarake kanë marrë sërish kontrollin e qytetit të Kharkivit, i cili në orët e para të mëngjesit u raportua se ra në duart e rusëve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale governatori Oleh Synyehubov said shkruajti se “Kontrolli i Kharkivit është totalisht i yni”.

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit luftime të ashpra janë regjistruar në këtë qytet, i cili konsiderohet i dyti për nga madhësia si dhe një pikë strategjike.