Agresioni rus në Ukrainë, Biden komunikon me të gjithë liderët e bllokut Perëndimor

Publikuar më: 28/2/2022, ora 19:30
biden 5 1080x720

Agresioni rus në Ukrainë, Biden komunikon me të gjithë liderët e bllokut Perëndimor

Publikuar më: 28/2/2022, ora 19:30

Presidenti amerikan Joe Biden ka zhvilluar një komunikim këtë të hënë me liderët e bllokut perëndimor mbi agresionin rus në Ukrainë.

BBC shkruan se Biden ka komunikuar me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel, Presidentin francez Emmanuel Macron, kancelarin gjerman Olaf Scholz, kryeministri italian Mario Draghi, kryeministrin e Japonisë Fumio Kishida, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg, të Polonisë Presidenti Andrzej Duda, Presidentin rumun Klaus Iohannis dhe Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson.

Në përditësim…